-
A legjobb kezdés: Azok a görénykölykök, amelyek szelíd anya mellett cseperednek fel, általában barátságosan és nyitottan közelednek az ember felé. Amikor először visszük haza otthonunkba az új jövevényt, először tartsunk egy lélegzetvételnyi szünetet. Ezután viszont intenzíven foglalkozzunk,hogy kialakuljon kettőnk közötti bizalom és barátság.
-
Örök kalandor: A legtöbb görény nagyon élvezi, amikor a gazdija a kertben vagy a parkban sétáltatja. Ilyenkor nélkülözhetetlen kellém a hám és a póráz, ugyanis ezek garantálják kedvencünk biztonságát a lakáson kívül. Ha már fiatal korában hozzászoktatjuk kedvencünket a hám viseléséhez és a pórázon való közlekedéshez, akkor semmisem ronthatja el a szabad levegőn eltöltött kirándulások hangulatát.
-
Biztonság: A vadászgörény fáradhatatlan felderítő: minden új vagy szokatlan berendezési tárgyat alaposan körbeszimatol, vagy esetleg megkóstol. A szekrények,dobozok,fiókok és bevásárlószatyrok azonban veszélyes vagy mérgező anyagokat is tartalmazhatnak. Egyértelműen a gadzi feladata és felelőssége, hogy ne engedje közel ezekhez a szerekhez, és kiküszöbölje a veszélyforrásokat.
-
Játékidő: A vadászgörény eleven kis jószág, és azt szeretné,hogy minnél többet foglalkozzanak vele. Szereti követni a megszokott napi ritmust. A napi teendők közé iktassuk be a közös játékot is. Ha már mély barátságot kötöttünk kedvencünkel, a játék közben csak úgy repül az idő!
-
Egészségmegörzés: Egészséges táplálkozással, rendszeres testmozgással és változatossággal érhetjük el, hogy kedvencünk mindig fitt maradjon. A hosszú és egészséges élethez azonban az előírt védőoltások és rendszeres féregtelenítések is hozzátartoznak. Mindig figyeljük med alaposan kedvencünket, hogy az esetleges elváltozások és beteségek gyorsan feltűnjenek, és időben cselekedhessünk!
-
Játékos cimbora: A vadászgörénynek minden egyes napon újabb és újabb izgalmakra van szüksége ahhoz, hogy vidám és mókás természetét megőrizze. A testmozgással járó feladatok, a zsákmányszerzést imitáló játékok és az alagutakon keresztül történő fogócskázások fejlesztik a vadászgörény intelligenciáját, erőnlétét és érzékszerveit, valamint önfeledt szórakozást nyújtanak a görénynek és gazdáinak.
-
Otthon,édes otthon: Ahhoz,hogy a vadászgörény jól érezze magát és kibontakoztathassa szórakoztató egyéniségét, optimális körülményekre, ezen belül elegendő nagy otthonra van szüksége. A görényház alapterülete legalább 2 m2 legyen, kialakításánál pedig törekedjünk minél változtatosabb és izgalmasabb berendezésre. Egy ilyen otthonban sok kalandot élhet át az eleven és játékos görény.
-
Táplálkozási szokások: A vadászgörényeknek naponta többször kell ennit adni. A napi táplálékmennyiséget osszuk el 2-3 felé,és így kisebb adagokban tegyük az állat elé. A házikoszt nem alkalmas a görény etetésére.
-
Egyedi személyiség: Ha fiatal korától kezdve lehetősége nyílik a vadászgörénynek, hogy barátságos kapcsolatot alakítson ki az emberekkel, akkor igazán szelíddé válhat. Ennek elenére nem veszít egyedi személyiségéből, és be kell valanni,hogy a legtöbb görény igencsak önfejű. Nem várhatunk el kedvencünktről olyan megbízható engedelmességet, mint egy kutyától, de lépésről-lépésre megtaníthatunk neki egy-két alap dolgot.
-
Görénytársaság: A szelíd vadászgörény jól kijön emberi barátjával, és nagyon szeret játszani vele. A görény azonban akkor a legboldogabb, ha egy hozzá hasonló társal élheti a mindennapjait, ezért ajánlott mindjárt két görényt vásárolni. Párban is ugyanolyan szelíddé válhatnak az állatok, mint egymagukban,ezenkívül ha ketten vannak, akkor a nap minden órájában le tudják foglalni egymást, és sohasem unatkoznak.
|